ST 1 – PODLAHY

Podlahovou stěrku ST 1 vám nabízíme pro soukromou i komerční výstavbu a její rychlá a jednoduchá specifikace by vypadala asi následovně . . . . . “Extrémně tvrdá,  odolná,  levná  a s omezenou barevností”.  Stěrka je vhodná pro realizace hladkých bezespárých podlah velmi odolných opotřebení / oděru i špinění a oproti jiným barveným stěrkám se nabízí za výhodnější cenu ( cca -2030% ). Stěrku ST 1 doporučujeme  díky jejím výjimečným vlastnostem a extrémní pevnosti ( 40 N/mm ) i mimo obytné a komerční objekty jako jsou vysoce zátěžované podlahy v komerčních centrech, obchodech, garážích,  skladech nebo halách kde jsou používány dopravní a manipulační vozíky.  ST 1 je použitelná i na podlahové vytápění a v omezené míře je dobarvitelná do odstínů vycházejících z cementově šedé barvy. Možné odstíny po dobarvení jsou světle šedé, antracitové, černé, libovolné barvy pohledového betonunebo jejich varianty s nádechem do klasických barev ( modro/šedá, zeleno/šedá, terracota/šedá a podobné odstíny).

Extrémně pevná a odolná  . . . .

Pohledová stěrka ST 1 nahradí  klasickou dlažbu dokonale hladkým, bezespárým a snadno se udržujícím povrchem. Její technické vlastnosti jsou následující.

Pevnost v tlaku >               40 MPa (po 28 dnech) (ČSN EN 13892-2)
Pevnost za ohybu >          10 MPa (po 28 dnech) (ČSN EN 13892-2)
Odolnost vůči obrusu metoda BCA  třída   AR1 (ČSN EN 13892-4)

Pokud vám nebudou stačit ani uvedené hodnoty které jsou oproti klasickým pohledovým stěrkám cca o 25% lepší pak vám můžeme nabídnout i provedení ST 1 PLUS  což je varianta kdy je pochozí povrch navíc vylepšen / zpevněn vsypem z křemičitého nebo korundového písku a její mechanické vlastnosti se tak posouvají k hodnotám křemene nebo korundu z kterého se vyrábí například brusné kotouče na kov.

[Galerie nebyla nalezena]

Podlahy ze stěrek U.TOP jsou schopné odolávat vysoké zátěži a jsou vhodné i pro podlahové vytápění. Obdobně jako u stěn je povrchovou úpravou buď odolný epoxidový nebo polyutetanový lak a pro příznivce přírodního vzhledu speciální vosk s matným nebo lesklým vzhledem. Před lakováním, nebo voskováním se povrch podlahy leští / brousí a tím se vytáhne její charakteristický mramorováný vzhled, který je pro tyto stěrky charakteristický.

Libovolně barevné . . . .

Barvením stěrky U.TOP se dosáhne neomezeného počtu odstínů, ale i barevných kombinací. V dnešních moderních nebo minimalistických interiérech jsou velmi oblíbené šedivé odstíny, antracit, bílé, odstíny kávy a cappuccina. Vyjímkou ale nejsou ani barevné kreace pastelových nebo výraznějších odstínů. K výběru barvy slouží stupnice nabízená výrobcem nebo standardní vzorník barev RAL.

Realizace s jistotou

Stěrky U.TOP se aplikují na podklad z anhydritu nebo betonu a jejich aplikace za použití kvalitní povrchové úpravy není omezena ani do vlhkých prostor.  V těchto místech je důležité zvolit vhodnou povrchovou úpravu kvalitním epoxidem nebo polyuretanem. Na všechny námi aplikované materiály, práce a naše KNOW-HOW  poskytujeme prodlouženou záruku v trvání 36 měsíců a ke každé zakázce poskytujeme první údržbové prostředky zdarma.