POVRCHOVÉ ÚPRAVY

PANDOMO se po zabroušení / zapálení a zaleštění povrchu ošetřuje nátěrem transparentním epoxidem, polyuretanem  bez obsahu rozpouštědel nebo přeolejováním speciálními oleji s obsahem vosků. Povrch je vždy sametově matný, vodoodpudivý, odolný špinění a snadno se udržuje. Uvedené povrchové úpravy brání špinění a umožňují snadnou údržbu a omyvatelnost. V případě poškození se dá povrch opravit (pouze odborně) a nepodléhá stárnutí jako malba nebo tapety. Díky svému bezespárému povrchu se plochy z PANDOMA dokonale udržují a u lakované verze jim nehrozí špinění nebo vznik plísní jako například u spár dlažby v koupelně.

Lakované PANDOMO

Lakované povrchy PANDOMO jsou nejodolnější a nejpraktičtější variantou tohoto výrobku.  K hotovému povrchu se můžete chovat jako k dlažbě nebo linoleu, které nevyžaduje náročnou údržbu. Vzhled je sametově matný a oproti lesklejším povrchům Vám hodně odpustí. Při použití laku (Epoxid / Polyuretan) v koupelně Vám nehrozí plesnivění nebo pronikání vody do stavebních konstrukcí jako tomu může být u olejovaných povrchů.  Na lakované povrchy poskytujeme prodlouženou záruku v trvání 36 měsíců.

Olejované  PANDOMO

Podlahy ošetřené PANDOMO SL olejem jsou o 1 den rychleji hotové  (odpadá 3. vrstva laku / přibyde první údržba + nutné ošetření povrchu) a ušetříte u nich cca 100 – 150,- Kč/m2, ale po vlastních zkušenostech od roku 2004, ji z důvodu náročnější údržby a náchylnosti povrchu, moc nedoporučujeme. Olejovaný povrch vypadá sice velmi přírodně, ale musí se často udržovat speciálními prostředky, které mu zajišťují dostatečnou impregnaci před možným vsakováním nečistot nebo vlhkosti do jeho povrchu. Použití olejovaného povrchu v koupelně je VYSLOVENĚ  NEVHODNÉ, nedoporučujeme ho a ani neprovádíme. Několik takových koupelen zhotovených naší konkurencí jsme již opravovali a výskyt plísně + mokrých fleků na nich nebyl výjimkou.

AB PARKET  “PLUS”

K lakování námi zhotoveného PANDOMA používáme produkty PORFIL německé firmy  P.B.I. gmbh, kterou pro český trh i zastupujeme.  Produkty této firmy jsme vybrali po 5ti letech hledání a zkoušení všech vhodných a dostupných povrchových úprav.  Pro Vaši představu zde uvádíme fungování klasických povrchových úprav a námi aplikované.

obr. 1 – běžná impregnace povrchu na druhém běžné lakování povrchu a jako poslední Vám na třetím obrázku představujeme ošetření povrchu našimi laky, které finální barevné stěrky hloubkově impregnují, uzavírají póry + mikroskopické trhlinky a zároveň vytváří pečetní uzávěr finálního povrchu. Laky Porfil se díky své optimální viskozitě vsakují hluboko do povrchu a fungují zároveň i jako bariéra proti pronikání vlhkosti v obou směrech.

 

Výhody našeho lakování – PORFIL

 • Vynikající ochrana povrchu
 • Vysoká mechanická odolnost
 • Vytvrzení povrchu čerstvého betonu
 • Žádné problémy s přilnavostí
 • Nízká spotřeba materiálu

Klasická impregnace

 • Otevřené póry v důsledku odpaření rozpouštědla nebo vody
 • Nezpevňuje povrch – nedostatečná mechanická ochrana
 • Špinění neuzavřeného povrchu / časem barvy zajdou a povrch působí ušmudlaným dojmem

Klasické lakování

 • Přímému mechanickému působení je vystavena celá síla / vrstva ochranného lakování.
 • Možné problémy s přilnavostí k problematickému povrchu
 • Vyšší spotřeba
 • Ve srovnání s produkty  PORFIL - nedostatečná ochrana povrchu i do jeho hloubky

 

PANDOMO V KOUPELNĚ A PROSTORECH S VODOU

Vhodnost PANDOMA do prostorů s vodou je dána použitou povrchovou úpravou a řešením dilatací. Aplikace v koupelnách je ze všech nejnáročnější a firmy bez dlouholetých zkušeností a znalosti vhodných materiálů ji většinou nezvládají. Tyto realizace se provádí i v zahraničí (fotografie na internetu), ale nezkušené firmy Vám raději řeknou, že to nejde nebo rovnou nabídnou své vlastní míchané směsi, ale pozor – u takto míchaných směsí ztrácíte záruku na použité materiály od renomované zahraniční firmy.  Na stěnách bez stříkající vody jde použít libovolná povrchová úprava, ale v místech s vodou, například ve sprchovém koutu, okolí vany u bazénu apod.,  je nutné několikanásobné uzavření povrchu kvalitním lakem. Dilatace stěn a podlah nelze řešit silikonem, který dlouhodobě nefunguje, ale použitím modernějších materiálů jako například Hybridních technologií nebo izolačních pásek z měkčeného polyetylénu, např. KERDI a podobné. Všechny tyto nutné postupy Vám nabízíme a to s naší 36ti měsíční zárukou na provedené práce i všechny použité materiály.

Všechny uvedené fotografie, texty i jejich části jsou chráněny autorským právem a jejich neoprávněné použití bude právně postihnuto!