TECHNICKÉ STĚRKY – LEVNÉ PODLAHY

LEVNÉ ŘEŠENÍ PODLAH DOMŮ I  PRO VÝROBU

TECHNICKÉ STĚRKY jsou levnou alternativou např. k podlahové stěrce PANDOMO nebo BETONOPTIK. Jejich cena je cca o ½ nižší, ale za tuto výhodu mají i jistá omezení. Síla takové podlahy je 5 mm (oproti 10 mm), výběr barevnosti je dán výrobcem a je omezen na základní řadu cca 9ti odstínů. Jedná se o podlahu kdy přirozený technický vzhled cementové stěrky je charakteristický a drobné stopy po zpracování jsou přirozenou vlastností těchto podlah.

Finální povrch může být oproti  plnohodnotné pohledové stěrce jemně rustikálnějšího vzhledu (výraznější kresba / jemná pórovitost a vyrovnání nerovného podkladu je v rozsahu max. 3 mm). TECHNICKÉ STĚRKY jsou vhodné například do technických místností v rodinném domě, suterénu, garáže, skladu, výrobních prostor nebo nízkorozpočtových staveb. U technických stěrek je možné zhotovit modifikované /odolnější provedení PLUS se vsypem velmi jemného křemičitého písku, který vytvoří pochozí povrch ještě tvrdší a odolnější mechanickému zatížení (obdobně jako PANDOMO PLUS).

Vsyp se aplikuje ve třech barevných provedeních – černý / bílý / pepř a sůl a následně se zalakuje. Představa, že levnější „technickou stěrkou“ nahradíte například pohledové PANDOMO nebo stěrky BETONOPTIK není úplně na místě. U těchto barvených pohledových stěrek si kupujete (s vyšší cenou) dvojnásobnou sílu vrstvy 10 mm, dle Vašeho přání libovolně zhotovitelnou barevnost, dokonalý povrch bez jakýchkoli nedostatků nebo designových vad, prodlouženou záruku + další výhody . . . . Druh povrchové úpravy si můžete vybrat jako například u renovace parket zvolením levnější varianty se slabší odolností nebo tvrdého a odolného laku vhodného i ke komerčnímu užití.