Porviva – kovové stěrky

Představujeme Vám nový druh dekorativních povrchů na stěny a podlahy PORVIVA®. Jedná se o PORBIT stěrky (bity jsou drobné částečky, ze kterých je tvořena struktura a vzhled budoucího povrchu, například kov nebo minerály). Tyto materiály jsou podobné PANDOMU, ale některé jejich vlastnosti ho částečně předčí. Vzhled povrchu není tak jemný a hladký jako u PDM, ale má vždy svou typickou, jemně členitou a příjemnou strukturu. Aplikace není omezená pouze na vnitřní prostory / plochy, ale dá se instalovat i na venkovní stěny, podlahy případně do bazénu nebo sprchových koutů.

V sousedním Německu, Rakousku nebo Dubai, kde firma hodně expanduje, nahrazuje dlažbu v koupelnách nebo fólie do vnitřních i venkovních bazénů. Jeho povrch je tvrdý, světlostálý, omyvatelný (i vapkou) bez nutnosti speciální údržby a možnosti barevných variant z něj dělají materiál s nekonečnou možností kombinací, přesně podle Vašich představ a vzhledu interiérů. Povrch může imitovat hladkou kovovou plochu, hrubý bronzový nebo litinový odlitek, barevné povrchy v odstínech

RAL se svojí typickou strukturou nebo kombinace různých povrchů i barev. Hotový povrch se vždy upravuje speciálním epoxi lakem (lesk nebo mat), takže nehrozí jeho špinění a budoucí údržba je obdobná jako například u dlažby nebo linolea. Cenové relace jsou závislé vždy na barvě a druhu použitých bitů (základní materiál) a orientačně se pohybují mezi cenou Pandoma a nerezové mozaiky.

PORVIVA se dělí dle svého složení a vzhledu na několik druhů:

PORVIVA METAL – druh skládající se z kovových BITů jako například nerez, aluminium, mosaz apod.
PORVIVA NATURE – druh čistě z přírodních BITů jako je například kokosový ořech.
PORVIVA MINERAL – druh, jehož vzhled i struktura je tvořena ze zajímavých minerálních prvků.
PORVIVA SPATOLA – všechny druhy aplikované špachtlováním, které vytváří velmi zajímavý vzhled a strukturu.
PORVIVA TERRAZZO – kombinace netypických materiálů do oblíbeného TERRAZZO vzhledu.