Polyuretany a epoxidy

Podlahy z epoxidů a polyuretanových stěrek jako jednobarevná alternativa k podlahám PANDOMO

Další alternativou barevných podlah jsou povrchy z epoxidu nebo polyuretanu. Povrch je velmi houževnatý a mechanicky odolný, snadno se udržují a jejich životnost je excelentní. Oproti podlahám PANDOMO nemají kresbu s mramorováním, ale pouze jednobarevný a hladký povrch. Výhodou je široký výběr barev a odstínů podle stupnice RAL.

Všeobecné vlastnosti polyuretanových a epoxidových podlah:

  • snadno udržitelný hladký monolitický povrch beze spár
  • voděodolný, nešpinivý a hygienicky nezávadný povrch
  • velká chemická a mechanická odolnost s možností protiskluzné úpravy
  • celoplošně pevné přikotvení k současnému podkladu
  • velký výběr barev podle odstínu RAL

Epoxidové stěrky  FLOOR COMPLETE

Od 3/2011 jsme zahájili aplikace a prodej systému barvených Epoxidových povlaků a nátěrů od výrobce systému Pandomo. Systém se jmenuje FLOOR COMPLETE a je vhodný pro barevné úpravy podlah. Tyto povrchy se dají aplikovat jako levná alternativa k podlahám Pandomo nebo jeho doplněk do sousedních prostor. Tento produkt je možné míchat do cca 2000 barevných odstínů, takže je připraven splnit jakýkoli Váš barevný požadavek v lesklém nebo sametově matném provedení.

Různé barvy jdou míchat i mezi sebou a vzniká tak efekt podobný jako u podlah  BETON FLAME.  Mimo možnosti individuálního míchání jsou nabízeny i barevné kolekce v odstínech známých módních návrhářů, tématicky zaměřené (např. „barvy Středomoří“) nebo dle standartní stupnice RAL a NCS. Tento materiál Vám můžeme i prodat pro možnost vlastních aplikací.

VÝHODY POVRCHŮ FLOOR COMPLETE

Dilatace – díky své houževnatosti se plochy nemusí dilatovat, maskuje trhliny vznikající v podkladu. Vhodné pro mokré provozy (koupelny, bazény) – nenasákavý povrch, vhodný i do mokrého prostředí.

Barvy (cca 2000 odstínů) – díky míchání odstínů máte prakticky neomezenou možnost výběru barevných odstínů + možnost míchání více barev dohromady s efektem povrchu jako u  BETON FLAME.

Vzhled povrchu – sametově matný nebo lesklý monolitický povrch se snadnou údržbou a dlouhou životností.

Použití – vodorovné plochy (podlahy) v obytných prostorech, komerční a výrobní provozy, vhodné i do mokrých prostor nebo na podlahové vytápění. Cenově výhodné, designové a odolné povrchy.

 

Technický list + specifikace POLYURETANY

Prohlížeč katalogů ve formátu PDF “ADOBE Reader” odkaz pro bezplatné stažení

 

Vzorník barev RAL K7, ze kterých lze také vybírat.

Postup aplikace epoxidových nebo polyuretanových podlah

Před aplikací podlah je nutná obhlídka naším technikem a také návrh přípravy podkladu před aplikací. Výroba podlah spočívá v přípravě současného povrchu, jeho vystěrkování a aplikaci finálního povrchu ve Vámi požadované barvě. Povrch podlahy může být matný, lesklý nebo s protiskluznou úpravou. Epoxidové podlahy jdou aplikovat i se zasypáním vločkami + následným přelakováním. Jak taková podlaha poté vypadá Vám můžeme ukázat na následujícím vzorování kde si můžete libovolně změnit množství vloček i barvy.

Vstupte  http://floordesigner.spectrum-online.eu/