EPOCEM – VODĚ ODOLNÁ STĚRKA

Plochy zhotovené ze stěrky EPOCEM® mají vždy originální vzhled vznikající poctivou ruční aplikací a řemeslnou technikou aplikačního řemeslníka.  Stěrky se dají barvit stejně jako PANDOMO a jejich finální povrch je podobný například PANDOMU Loft K2 s hladkým, ale mírně plastickým povrchem. Aplikací tohoto materiálu vzniká tvrdý a vlhkosti odolný povrch vhodný pro instalace do koupelen, sprchových koutů, bazénů nebo ploch jinak extrémně zatěžovaných jako jsou například obchody, vstupní části domu, firemní recepce a podobné prostory.

EPOCEM® – už název napovídá, že se jedná o kombinaci cementových hmot + speciální epoxidové pryskyřice. Toto složení funguje u EPOCEMu jako trvale  fungující impregnace kdy se voda díky epoxidu nemá prakticky kam vsakovat. Složením je EPOCEM® podobný směsi BETONEPOX, ale svými vlastnostmi, vzhledem a díky dlouholetému know-how výrobce je mnohem dál. Hotový povrch je vysoce odolný chemickému i mechanickému namáhání, odolný mrazu a vhodný tak pro vnitřní, ale i venkovní realizace jako například u výřivé vany, na terasu nebo ke grilovacímu koutu. 

Materiál vznikl již před mnoha lety jako vodotěsný povrch pro jímky dešťové a odpadní vody, ale pouze v šedém provedení. Postupem času jej výrobce modifikoval pro DESIGNOVÁ použití v  interiéru i exteriéru a na trh uvedl světlou variantu určenou k libovolnému barvení a kreativním aplikacím.  Výrobcem tohoto systému je švýcarská firma s dlouholetou tradicí.

Technické informace

  • Max. vlhkost podkladu  4% (váhové) + oproti ostatním systémům, které vyžadují vlhkost podkladu max. do 2,5% . . . . .  součástí systému / ceny je podkladní hydroizolační vrstva.
  • Pevnost v tlaku – 46,9 N/mm2
  • Pevnost v tahu – 4,4 N/mm2
  • Hladký / jemně plastický,  voděodolný povrch vhodný na podlahové vytápění, vodou nebo extrémně zatížených prostor barvitelný do požadovaných odstínů.
  • Prodloužená záruka  36  měsíců od   AB Parket  +  GARANCE  Renomovaného zahraničního výrobce (Švýcarsko).