Často kladené dotazy

Jaký podklad je vhodný pro instalaci?

Podklad pro instalaci PDM musí být stavebně vyzrálý soudržný a pevný (stěrky nelze aplikovat na čerstvé a vlhké podklady). Vhodný podklad na podlaze je cementový potěr, anhydrid, beton nebo u stěn sádrokarton, štuk a YTONG zatažený lepidlem s perlinkou. Jako bezplatný servis před instalací Vám nabízíme kontrolu podkladů + potřebnou konzultaci jejich vhodnosti nebo nutné přípravy. V případě potřeby Vám můžeme zajistit i dozor stavební připravenosti.

Jaký vzhled a jaké druhy se dají zhotovit na podlaze?

PANDOMO na podlahu se dá zhotovit v mnoha variantách. Základní z nich je jednobarevné provedení, u kterého vyniká pouze jeho barva a charakteristická kresba tahů (mramorování) vznikající při zpracování. Další variantou je podlaha zhotovená z několika barevných odstínů, jejichž prolínání připomíná cigaretový kouř, kapky oleje na vodní hladině nebo barevnou kresbu jako u skleněných kuliček (duhovky).

Kdo mi může podlahy nebo stěny z PANDOMA zhotovit?

Podlahu nebo stěnu Vám zhotoví pouze odborně zaškolená firma, na Vás nebo architektovi je určení jejího vzhledu.

Zhotovím si podlahu z PANDOMA sám?

Nezhotovíte vzhledem ke skutečnosti, že základní školení trvající 3 – 5 dnů, o aplikacích systému je prováděno ve výrobním závodu v Rakousku a účastní se ho pouze odborné realizační firmy. Materiál nutný k jeho zhotovení je navíc prodáván jen těmto certifikovaným firmám.

Proč aplikaci PANDOMA provádí pouze zaškolené firmy?

Aplikace PANDOMA není jen o obyčejném stěrkování a jeho kvalita je hodně závislá na odbornosti a dlouhodobých zkušenostech realizační firmy, tudíž se jeho výrobce chrání před znehodnocením systému a jeho pověsti neodbornou nebo uspěchanou aplikací, která se na konečném výsledku vždy podepíše. PANDOMO je vždy z 80% o kvalitě provedené práce.

Jak dlouho podlahy nebo stěny vydrží?

Podlahy se dají srovnat odolností a výdrží s mramorem nebo kamennou dlažbou cotto. Trvanlivost je závislá na údržbě, frekvenci provozu a zatížení podlah. Stěny jsou na tom obdobně jako podlahy.

Dají se povrchy z PANDOMA opravovat nebo renovovat?

Ano, barvené stěrky se dají opravovat nebo renovovat, ale výsledek a nový vzhled je vždy hodně závislý na zkušenostech provádějícího řemeslníka. Z tohoto důvodu Vám na opravy doporučujeme pouze odborníka nebo firmu s podobnou zkušeností. Naše firma již několik poškození a otvorů například po špatně vyvrtaných nebo vysekaných elektrootvorech prováděla, a proto Vám je může nabídnout a zajistit. Tyto opravy a renovace jsou ovšem tak náročné, že je provádíme pouze našim zákazníkům.

Je zhotovení podlahy nebo stěny časově náročné? Jak dlouho to trvá?

Aplikace PANDOMA je časově náročná a její zhotovení trvá podle rozsahu cca 1 – 2 týdny. U prací je nutné počítat se schnutím jednotlivých vrstev použitých materiálů.

Jaká je cena podlahy nebo stěn z PANDOMA?

Cena stěn se nedá jednoznačně určit a je závislá na mnoha položkách jako je stavební připravenost, u vlhkého provozu nutnosti použití hydroizolace, vybrané barvě, sytosti zvoleného odstínu (množství použitého barevného pigmentu), druhu zvolené povrchové úpravy (olej, polyuretan nebo epoxid). Zjednodušeně se ale dá cena přirovnat k velkoformátové dlažbě. Přesnou cenu Vám rádi zkalkulujeme po upřesnění konečného vzhledu a obhlídce Vašich podlah.

Jak se povrchy z pohledových stěrek udržují a uklízí?

O podlahy z pohledových stěrek se můžete starat stejně jako o lino nebo plovoucí parkety. Povrch se dá vysávat, zametat nebo vytírat. Pro oživení a ochranu povrchu se jednou za čas (dle četnosti provozu) do vody na vytírání přidávají ochranné prostředky, které za tímto účelem také prodáváme. Tyto prostředky poskytujeme našim zákazníkům pro první údržbu zdarma + každé další se slevou 10%.

 

Pokud jste zde nenašli odpověď na Vaši otázku, tak nás neváhejte kontaktovat @ nebo navštívit v našem vzorkovém

studiu, kde Vám rádi všechny Vaše další otázky rádi zodpovíme.