BETONEPOX “DESIGN & COLOR”

Díky rostoucím požadavkům našich zákazníků na hladší a různobarevné varianty voděodolné stěrky BETONEPOX jsme naší nabídku rozšířily o dvě nové varianty této stěrky vhodné pro různě barevné a designové realizace v moderních interiérech. Díky svému vyladěnému složení a jemnější struktůře je stěrka vhodná pro realizace na vnitřní nebo venkovní podlahy i stěny. Nejtypičtějším použitím je aplikace v kuchyni, koupelně, u bazénu nebo prostorů jinak zatížených vodou jako jsou venkovní terasy               . Jedná se o námi vyladěné a zdokonalené provedení klasické stěrky BETONEPOX která je v nové řadě hladší a navíc vám nabízí možnosti neomezeného barvení. Povrch stěrky BETONEPOX – DESIGN & COLOR  je v naší nové kolekci hladký a s velmi jemnou struktůrou tahů. [Galerie nebyla nalezena]

Oproti klasickému BETONEPOXu je vhodný i pro designové kreace do obytných prostorů. Tyto varianty stěrky BETONEPOX  DESIGN & COLOR najdete pouze v naší nabídce a k výběru té pravé barvy a struktůry vám v našem vzorkovém studiu nabízíme i fyzické vzorky a odbornou radu. Složení této varianty stěrky BETONEPOX v provedení DESIGN & COLOR nají ve svém složení epoxid podobně jako klasický BETONEPOX a proto jsou dokonale voděodolné a vhodné jak pro vnitřní tak i venkovní aplikace například na terasy, grylovací kouty, balkóny nebo cesty. Pro venkovní aplikaci je vždy velmi důležitý kvalitní podklad jehož kontrolu vám jako naší bezplatnou službu v případě ralizace nabízíme. [Galerie nebyla nalezena]

podlaha velmi tvrdá (40MPa v tlaku),

[Galerie nebyla nalezena]

Protože se v jeho hladkému povrchu neusazují nečistoty tak je BETONEPOX DESIGN ideálním povrchem pro běžnou údržbu i úklid.

který vám nabízíme  ………………..  tvrdá,  povrch podlahy nebo stěny.

Tento povrch není hladký, ale spíše plastický (někdy i hrubý) se strukturou a barvou …………………

Nevýhodou tohoto jinak odolného materiálu je, že jeho povrch není úplně hladký jako například u stěrky PANDOMO, EPOCEM, barevného epoxidu nebo polyuretanu. Vyskytují se u něj drobné nerovnosti, tahy / vlny od hladítka, póry, prohlubně a kaverničky.

 

Pokud hledáte barevné stěrky s jednoduchou údržbou jako monolitickou náhradu dlažby do obytných prostor, pak vám raději doporučíme stěrky BETONOPTIK nebo EPOCEM, pokud ale sháníte levnou, tvrdou a odolnou podlahu nebo i stěnu do garáže, skladu, sklepu nebo výrobní haly a neřešíte DESIGN ani vzhled, pak Vám jí můžeme jako odolnou a levnou variantu vřele doporučit. Cena těchto povrchů se pohybuje v závislosti od vybraného druhu, jeho tloušťce, povrchové úpravy a připravenosti pokladu v rozpětí cca 865,-1169,- Kč / m2. Zručnějším zákazníkům nebo realizačním firmám nabízíme prodej vhodných materiálů + radu k vlastním realizacím.

SMĚS BETONEPOX NEBO PLASTBETON ? ? ?

Pro míchání směsi epoxidu a beton je nutné použít epoxid ( modul )na disperzní bázi + trochu vody. Obojí je nutné k hydrataci cementu (chemické reakci), který směs také obsahuje, částečně tvoří pojivo a ovlivňuje výsledné vlastnosti povrchu. Pokud použijete epoxidy rozpouštědlové, nedojde k chemické reakci cementu, který pak funguje pouze jako drahé plnivo. Plastbeton je oproti tomu směs neobsahující cement ani vodu a míchá se z rozpouštědlových / průmyslových epoxidů + křemičitého písku a podobných materiálů dle Vašeho požadavku na budoucí vzhled, hladkost a vlastnosti povrchu. Obě směsi mají vlastnosti povrchů srovnatelné. Název směsi BETONEPOX nebo plastbeton je mezinárodně uznávaný výraz pro stavební směs obdobně jako výrazy MALTA nebo OMÍTKA.

PŘÍPRAVA PODKLADU POD SMĚS BETONEPOX nebo PLASTBETON

Podklad musí být zbavený prachu, mastnot a jiných nečistot, které narušují přídržnost, kterou potřebujete pro kvalitní aplikaci. Po důkladném očištění se podklad penetruje pro kvalitní spojení směsi s podkladem. Vhodnou penetrací je adhézní můstek z epoxidu + kř. písku nebo například již hotová směs ARDEX – P4 (kterou také prodáváme) a oceníte jí zejména při aplikacích na stěny.

MÍCHÁNÍ SMĚSI BETONEPOX Z NÁMI PRODÁVANÝCH SUROVIN

Jako první se rozmíchá epoxid (vodní báze) složka A+B. Do takto vzniklé směsi se přidá voda a pozvolna se za stálého míchání přisypává cement + křemičitý písek o hrubosti a barvě dle požadovaného vzhledu budoucího povrchu. Takto vzniklá směs se míchá až do vzniku homogenní hmoty bez hrudek nebo nezamíchaných částí (cca 5 minut). Míchejte nižší rychlostí / otáčkami, abyste předešli vmíchávání vzduchových bublinek do směsi.

RECEPTURA / ZÁMĚSNÉ POMĚRY

Všechny potřebné materiály / výrobky Vám nabízíme jak k maloobchodnímu, tak velkobchodnímu prodeji (s dopravou zdarma k odpovídajícímu množství).

OBLASTI POUŽITÍ

Rychlé a tvrdé opravy poškozených povrchů, průmyslové voděodolné podlahy a stěny se silnou zátěží, veřejné schodiště, podlahy s provozem vysokozdvižných a těžkých vozíků, vlhké, mastné a abrazivní výrobní provozy ap.

APLIKACE SMĚSI BETONEPOX

Aplikaci zvládne každý zručnější řemeslník. Připravená směs má díky vmíchanému epoxidu omezenou dobu zpracování, a proto je nutné, vše co umícháte, aplikovat cca do 20 – 30 minut (tvrdnutí je závislé na teplotě okolí). Hmota se na zpenetrovaný povrch nanáší hladítkem a povrch se poté uhlazuje do požadovaného vzhledu hladké nebo hrubé struktury. Pokud budete aplikovat směs BETONEPOX poprvé, doporučujeme zhotovení vzorku na zkušební desku. Povrch je úplně vyzrálý cca po 2-4 dnech v závislosti na teplotě prostoru a síle aplikované vrstvy. Spotřeba směsi je cca 1,8 kg/m2/mm a vrstva může být silná cca 2 – 10 mm dle druhu a místa použití (typicky 2-3mm).

BARVENÍ SMĚSI BETONEPOX

Pro probarvení směsi se dají použít barevné pigmenty na silikátové bázi jako například AKZO NOBEL, MIXOL apod. Barevný pigment se přidává do záměsné vody před mícháním písku a musí se připravit na celou plochu předem.

_____________

Po cca tříletém soudním sporu, zbytečně vyvolaném firmou Němec s.r.o., nám bylo Odvolacím soudem přiznáno právo předchozího uživatele pro označení “BETONEPOX”. I díky tomuto rozhodnutí je zcela jasné, že se jedná o náš běžný produkt a artikl, který vám touto cestou i nabízíme k prodeji nebo odborné aplikaci.

BETONEPOX rozhodnutí BETONEPOX rozsudek BETONEPOX odvolací soud

Více informací o této nabídce najdete na naší stránce . . . . . . . . . . “BETONEPOX”

facebook-logo